Висловлюємо щиру подяку Почесному Донору України Данильчинку Михайлу Юрійовичу за його багаторічне добровільне і безоплатне донорство крові! ❤️ Тисячі людей було врятовано за цей час, бо кожної хвилини хтось був на межі життя і смерті, коли донорська кров рятувала! 🙏. Бажаємо Михайлу Юрійовичу міцного здоров’я, натхнення, здійснення всіх мрій і мирного неба над головою! 🥰

Робити добро легко! Тому закликаємо всіх, хто хоче залишити добрий слід у нашому житті стати донором і поділитися своєю кров’ю з ближніми!👍👍👍

Більше 10 років та більше 70 донацій за цей час. Останні роки я донор тромбоцитів, для важко хворих діток, для смертельно хворих дорослих, для поранених наших захисників. Сьогодні, в черговий раз, мене викликав Центр крові, це означає, що хтось помирає… Знаєте, які відчуття, коли ти в дорозі, поспішаєш по виклику? А тобі телефонують і кажуть: “Все, вже не потрібно, не встигли”…

А сьогодні я зрозуміла, що не так останнім часом. Перерва між донорством крові 60 днів, тромбоцитів – 14 днів. Мене, як донора тромбоцитів, раніше викликали один раз на місяць-півтора, а останні пів року – кожні 14-15 днів. І сьогодні, як і в минулий раз, крім мене і ще однієї людини нікого більше не було. Пусто, немає людей, немає черг, НІКОГО! Ах да, відмінили оплату за донорство, цілих 116 грн за кров і близько 300 грн за тромбікі. Невже це такі значні гроші? Невже ці копійки вирішують, житиме людина чи ні??? Зараз такий нелегкий час, долучайтесь, допомагайте, будь ласка! Вся інформація є на ДонорUA

Дізнайтесь: чи можете стати донором? Як підготуватись? Що потрібно знати? Запишіться в найближчий до Вас центр крові. Одна доза крові донора може врятувати три життя…

 

Шановні ФОТОГРАФИ, професіонали чи аматори!!!Якщо ви бажаєте зафіксувати у кадрі атмосферу донації, то пишіть нам у директ або передзвоніть за телефоном- 0661214073. Ми радо запропонуємо вам дати та локації в Тернопільському центрі крові, аби обрати оптимально зручний час для кожного.

А також ми чекаємо і вас, люби наші донори, приходьте разом творити добрі справи.

До зустрічі🩸📸

 

 

21 грудня 2023 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу . Ось чому ми маємо розібратися, чи може людина, котра вживає марихуану, бути донором крові? Офіційної позиції МОЗ України з цього приводу немає. Проте, наприклад, у США вживання канабісу не вважається протипоказанням до здачі крові. Центри крові не перевіряють кров на наявність у ній канабіноїдів, тож відповідальність цілковито лежить на самому донорі. Якщо людина відчуває слабкість, запаморочення, сплутаність свідомості, нудоту, проблеми з концентрацією тощо, з донацією слід почекати, тому що самопочуття донора може суттєво погіршитися після здачі крові у такому стані. Як орієнтир можна використовувати рекомендації, що стосуються алкоголю, а саме — не вживати ніяких спиртних напоїв, і, відповідно, канабіноїдів, упродовж 48 годин перед здачею крові. За цей час шкідливі речовини повністю виведуться з вашого організму, а самопочуття повернеться у норму. Зверніть увагу на те, що нелегальне ін’єкційне введення наркотичних речовин навіть один раз у житті є абсолютним протипоказанням до здачі крові.

Робочі дні у Господарському суді Тернопільської області починаються різноманітно, але сьогодні для частини колективу він почався незвично 😊

Недарма кажуть, що найбільше задоволення – робити щось не для себе, а для інших ❤️. А коли мова йде про врятування життя, то це завжди викликає особливе піднесення 🙏.

💪 Наша легендарна команда здавала кров, щоб лікарі могли рятувати життя наших героїв. Ми тепер однієї крові з нашими захисниками, ми точно одне ціле, і ми обов’язково переможемо! 🇺🇦

Банк зібраної крові одразу буде направлено військовим у Дніпро. ❤️

Закликаємо всіх, у кого є можливість, приєднуватись до такої доброї справи, відкликатися на прохання лікарів поділитися своєю кров’ю 🏥

Допомагаємо всією країною, бо коли ми разом – ми непереможні! 💪🇺🇦

ЯК ОТРИМАТИ ПОСВІДЧЕННЯ ДОНОРА КРОВІ ТА (АБО) ЇЇ КОМПОНЕНТІВ?🩸

Для того щоб отримати посвідчення донора крові та (або) її компонентів вам необхідно👇

▪️стати донором не менше 2 разів;

▪️після двох донацій звернутись до кабінету реєстратури (перший поверх), маючи при собі фотокартку 3х4;

▪️до наступної донації в Тернопільський центр крові на вас чекатиме готове посвідчення.

Основним завданням посвідчення донора є реєстр усіх ваших донацій, адже після отримання цього документу, працівники центру служби крові можуть внести туди й усі попередні ваші донації💉

Цікаво…🤔 А у кого вже є таке посвідчення та скільки в ньому позначок про донацію? Пишіть у коментарях!🙂

14 березня виїзна бригада Тернопільського центру крові вперше завітала до ВАТ “Тернопільобленерго” . Працівники долучилися до Великої та Почесної справи. Це було майже родинне свято, де 46 співробітників здали свою кров та забезпечили об’єм крові, якого може вистачити для понад 150 пацієнтів, серед яких і наші військові, що потребують допомоги після поранення.

Хочемо подякувати персоналу та профспілкам за допомогу в організації забору крові . Також дякуємо за довіру кожному співробітнику, котрий долучився до донації крові.

Сподіваємось на подальшу співпрацю та просування донорства у Тернополі.

Слава Україні!!!

Тромбоцити – найдефіцитніший вид донорських компонентів крові, але саме вони життєво необхідні під час лікування лейкозів, лімфом та інших важких захворювань крові. Ці клітини крові зупиняють кровотечу. Вони потрібні людям, які мають порушення згортання.

Здача тромбоконцентрату – це витратна за часом і непроста процедура, не кожен донор, який підходить по крові, зможе здати тромбоконцентрат. Ці клітини неможливо заготовити про запас, так як донорські тромбоцити придатні до використання всього протягом п’яти діб при постійному перемішуванні. Тому ми не заготовляємо тромбоцити в резерв, адже ніхто не може сказати, коли вони знадобляться. Коли надходить заявка на тромбоцити, ми намагаємося якомога швидше виготовити тромбоконцентрат та передати його за призначенням.

Донорів тромбоцитів в світі називають gold blooded people, тому що цінність їхньої допомоги вище золота.

 

 

Часто можна почути, що вегетаріанці й вегани не можуть здавати кров, що ця процедура буцімто є для них шкідливою, а сама їхня кров не відповідає вимогам. Чи це справді так? відразу скажу що ні, бо наскільки підходить вам ваш спосіб життя та чи дозволяє він вам бути донором, залежить лише від індивідуальних факторів. Ані вегетаріанство, ані веганство не є протипоказаннями до здачі крові. Якщо ви — повнолітня здорова людина вагою від 50 кг, ви можете бути донором незалежно від того, яка філософія панує на вашій кухні. В будь-якому разі, безпосередньо перед кроводачею в донорів беруть аналіз крові, який визначає зокрема рівень гемоглобіну. Якщо у вас він занизький, вас просто не допустять до донації, аби не нашкодити здоров’ю, проте це буде приводом звернутися до лікаря. Дбайте про своє здоров’я та принципи, харчуйтеся смачно і збалансовано, та здавайте кров, якщо маєте можливість — це ще один крок на шляху до етичного та свідомого суспільства.

 

 

 

 

 

 

 

 

Скільки разів треба здати кров, аби стати Почесним донором?

Відповідно до п. 1 ст. 21 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» №931-ІХ в редакції від 12.01.2022 (далі — Закону), статус Почесного донора України можуть отримати громадяни, які безоплатно здали:

цільну кров — 40 доз;

плазму крові — 60 доз;

компоненти крові, заготовлені методом аферезу (еритроцити, тромбоцити, лейкоцити) — 40 доз.

Якщо йдеться про т. зв. змішане донорство, коли людина здає в різний час і цільну кров, і її компоненти, одна донація крові прирівнюється до двох донацій плазми та однієї донації компонентів крові, заготовлених методом аферезу — згідно з п. 4 ст. 21 Закону. Часовий проміжок, у протягом якого здійснюються донації, на отримання статусу не впливає.

 

 

 

 

 

 

Вітаємо донорів Тернопільського района:

Богатюка Олега Володимировича

Данильченка Михайла Юрійовича

Маркевича Богдана Григоровича

з присвоєнням звання “Почесний донор України”! Дякуємо за врятовані Вами життя як у мирний час так і під час війни!!

 

 

 

 

                                         Колективна донація крові студентів ТНМУ

1 березня 2024 року студенти Тернопільського національного медичного університету взяли участь у другій колективній донації крові, яка мала на меті підтримку системного донорства в Україні.

Загалом 27 студентів долучились до ініціативи в Тернопільському обласному центрі служби крові. Окрім того, керівник центру виховної роботи та культурного розвитку ТНМУ Марта Руденко також взяла участь у заході, продемонструвавши свій високий рівень відданості справі.

Це була особлива подія, оскільки частина студентів стала донорами вперше, а інші вже були постійними учасниками підтримки здавання крові та її компонентів.

Студенти різних факультетів об’єднали свої зусилля для досягнення цільового результату.

Важливим моментом було те, що перед донацією студенти відвідали лекцію, яка відбулася напередодні. Це стало ключовим фактором усвідомлення актуальності та важливості їхнього внеску у цю благородну справу.

Під час заходу студенти мали можливість дізнатися важливу інформацію про свою групу крові та резус-фактор, що відзначилося великим інтересом та свідомістю учасників.

Ця колективна донація стала прикладом високої моральної відповідальності та об’єднання студентської громади ТНМУ для справи, що рятує життя.

Надзвичайно приємно відзначити активну участь свідомих студентів. Захід відбувся під гаслом «Твоя кров може воювати», наголошуючи на важливості та актуальності кожного внеску у збільшення запасів крові для лікування та порятунку життів наших військових.

Того ж дня, разом з керівником центру виховної роботи та культурного розвитку Мартою Руденко, познайомилися з в.о генеральним директором Тернопільського обласного центру служби крові Василем Хомінцем, під час чого окреслили напрямки майбутньої співпраці.

 

Сьогодні з 09:00 до 13:00 відбулася виїзна донація в межах проєкту #Розквітай в якій пожертвували свою кров 42 донори для потреб ЗСУ. Цікаво, що 21 людина стали донорами крові сьогодні вперше, бо сама атмосфера і невимушена обстановка спонукала до цього.

На донорів, окрім здачі крові, чекали подарунки, розіграші, смаколики, фотозона та інтерактиви. Забір крові провели фахівці Тернопільського обласного центру крові🧑‍⚕️

Подія проводилася у межах кампанії #Розквітай, присвяченої красі та користі донорства крові. Вона висвітлювала донорство як частину способу життя — життя сучасного, стильного та здорового!❤️

Організатори заходу: ДонорUA спільно з Я ДОНОР та Тернопільським обласним центром служби крові!

 

Сьогодні в ТРЦ “Подоляни” відбулось відкриття виставки #Побач ініційованої ДонорUA! Під час події волонтери-медики безкоштовно визначали групи крові усім охочим!🩸

Проєкт #Побач — це виставка портретів донорів крові, доповнених їхніми особистими історіями. Люди на цих світлинах не знайомі між собою, мають різний досвід донорства, інтереси та цінності — їх об’єднує лише бажання ділитися кров’ю й допомагати людям таким чином👥
Сьогоднішня акція є певним анонсом наступної, а саме виїзної донації в межах проєкту #Розквітай, яка відбудеться 17 лютого (субота), з 9:00 до 13:00 на локації Na пошті. Креативний кластер (вул. Чорновола, 4)🌸
РЕЄСТРАЦІЯ за посиланням ОБОВ’ЯЗКОВА:
На донорів, окрім здачі крові, чекають подарунки, розіграші, смаколики, фотозона та інтерактиви. Забір крові будуть проводити фахівці Тернопільський центр крові🧑‍⚕️

Подія проводиться у межах кампанії #Розквітай, присвяченої красі та користі донорства крові. Вона висвітлює донорство як частину способу життя — життя сучасного, стильного та здорового!❤️ Я ДОНОР Департамент охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Міністерство охорони здоров’я України

Гепатит В – це вірусна інфекція, що вражає печінку і може з часом викликати цироз або рак печінки . Вірус гепатиту В може виживати за межами організму людини щонайменше 7 днів. Протягом цього періоду вірус може викликати інфекцію при потраплянні в організм людини, яка незахищена вакциною.

Таким чином інфікування може статися під час відвідування стоматолога, нанесення татуювань або використання лез для гоління або подібних предметів у перукарні чи на манікюрі(педикюрі), під час медичних маніпуляцій.А чи не хворі ви на Гепатит В вже зараз? Завжди можна перевірити себе, здавши аналіз в Тернопільському центрі крові, що на вул. Клінічна,8 каб.23.Тел-0661214073.Вчасно зроблений аналіз допоможе вам звернутися до лікаря і завадити хворобі! Будьте здорові!