Відкриття та діяльність КНП “Тернопільський обласний центр служби крові” ТОР тісно пов’язані із розвитком гемотрансфузійної допомоги в Україні.
Перший етап (1930-1941роки) – це становлення служби крові і невідкладної хірургії із створенням перших обласних станцій переливання крові, як нової одиниці охорони здоров’я Радянського Союзу, з 1938 року. Серед чотирнадцяти медичних закладів, які обслуговували тернополян, в архівних документах 1940 року згадується також і станція переливання крові.
Другий етап ( 1945 – 1965 роки ) – післявоєнне відновлення роботи обласної станції переливання крові для надання гемотрансфузійної допомоги населенню області. З 1945 року по 1960 рік станція переливання крові Тернопільської області знаходилася у районному центрі м. Чортів. В Тернополі будівництво типового приміщення обласної станції було розпочато в 1958 році, а вже 1 січня 1960 року був зроблений перший запис в Книзі наказів по Тернопільській обласній станції переливання крові.
В цей період станцією було впроваджено виготовлення таких компонентів крові, як еритроцитарна маса, лейкотромбоцитарна маса, нативна плазма, суха плазма, антигемофільна плазма, плазма з вікасолом, стандартні сироватки для визначення груп крові АВО та Резус. Активно розроблялися методики імуногематологічних досліджень крові донорів, реципієнтів, вагітних і новонароджених.
Третій етап розвитку служби крові області (1965 – 1985роки) характеризується активною організацією нових технологій заготівлі крові та її компонентів, впровадженням виробництва препаратів крові. У відділі консервації крові започаткували заготівлю спиртокрові, гепаринової крові, еритрозависі, відмитих еритроцитів, фібриногену, антистафілококової плазми.
1967 рік – запровадили новий метод заготівлі плазми – мануальний плазмаферез.
1970 рік – відкрили лабораторію фракціонування білків крові, де було виготовлено перші препарати крові (альбумін та антикоревий імуноглобулін). Поступово у відділі освоїли виробництво інших препаратів: антигемофільного гамаглобуліну (кріопреципітату), тромбіну, фібринової плівки, полібіоліну, імуноглобулінів направленої дії (антистафілококового, протигрипозного, протиправцевого, антирезусного).
Оскільки зросла виробнича потужність заготовленої і переробленої на компоненти та препарати крові, необхідна була реконструкція будівлі закладу. Добудова приміщень станції у 1980 році надала змогу встановити нове на той час обладнання для виготовлення препаратів плазми у виробничих умовах: фракційні столи, реактор, три сублімаційні установки КС – 30 та LZ-30.
Четвертий етап (з 1985 по даний час) – пов’язаний із впровадженням сучасних технологій виробничої діяльності станції переливання крові для забезпечення якості та безпеки цільної крові, її компонентів і препаратів.
1985 рік – для заготівлі крові почали використовувати полімерні контейнери, що значно вдосконалило методи консервування крові, фракціонування її на компоненти та зберігання продукції.
1988 рік – була створена діагностична лабораторія на СНІД для скринінгу на маркери гепатитів В та С, СНІДу, сифілісу методом імуноферментного аналізу.
1992 рік – почав функціонувати відділ технічного контролю для забезпечення контролю за взяттям, обстеженням, переробкою, зберіганням і транспортуванням продукції.
1994 рік – у відділі заготівлі крові розпочалася заготівля свіжозамороженої плазми.
1998 рік – використання сучасних технологій виробництва препаратів на обладнанні фірми «Millipore» надало можливість отримати альбумін, який відповідає світовим стандартам.
2003 рік – в лабораторії імунологічних стандартів було впроваджено методику визначення груп крові та імунних антитіл до них в гелевому тесті із застосуванням ID–карт.
2004 рік – у відділі заготівлі крові і компонентів впроваджений новий метод заготівлі плазми – автоматичний плазмаферез на апаратах «Autopheresis – C.
2007 рік – заготівлю донорських тромбоцитів почали здійснювати із застосуванням цитаферезу на апараті «Haemonetics MCS+». З 2018 року тромбоцитаферез проводиться на апараті «Trima».
За час існування закладу змінилося три  керівники: Маринюк Володимир Іванович (1960-1977 роки), Олійник Валентин Федорович (1977–1987 роки), Лучанко Петро Іванович (1987-2024р). Сьогодні управління закладом здійснює Хомінець Василь Петрович  – громадський діяч, депутат обласної ради.
Першою старшою медичною сестрою закладу була Баніцька Антоніна Андріївна (1960-1978 роки), надалі  посаду головної медичної сестри займали: Щерба Марія Антонівна (1978-1996 роки), Хміль Галина Павлівна (1996–2000 роки), Петручок Оксана Степанівна ( 2000 -2024роки).
КНП “Тернопільський обласний центр служби крові” ТОР є базою для навчання студентів ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. Горбачевського МОЗ України» по циклу трансфузіологія. На базі центру проводяться курси інформації та стажування для лікарів – трансфузіологів, а також курси підвищення кваліфікації середнього медичного персоналу центрів переливання крові та відділень переливання крові лікувально – профілактичних закладів області.