
До Всесвітього Дня донора.
14 червня в Україні відмічають Всесвітній День донора. В перекладі з латинської мови донор означає «дарувати». Якщо ви планували здати кров, але поки що не наважилися цього зробити – є хороша нагода здати кров вже цього тижня, тижня благодійної здачі крові до Всесвітньогог Дня донора.
В Україні близько 70% донорів здають кров лише один раз. Цього не достатньо, щоб забезпечити потребу і допомогти всім, кому потрібна кров. Кожна здача крові дуже важлива, а будь-яка група крові потрібна щодня. Дуже важливе завдання зробити донорство популярним в Україні. Сьогодні кожен охочий може допомогти популяризувати культуру донорства і долучитися до порятунку життів.
Здавайте кров та публікуйте в соцмережах свої фото. Навіть якщо ви здавали кров лише раз у житті чи робите це регулярно – важливо ділитися відчуттями і своїм досвідом з іншими, щоб більше людей долучалися до донорства і розуміли, що це надзвичайно важливо . Бути донором не лише поважно, але й корисно для здоров’я. Це нагода врятувати чиєсь життя, допомогти але й оздоровитись!!!
Зі святом Вас наші донори – рятівники.
З повагою завідувач відділу комплектування донорських кадрів
КНП «Тернопільський обласний центр служби крові» ТОР
Скочиляс Н.П.

Кров – «незамінимі ліки». В наш час навряд чи знайдеться людина, яка не чула би слово «донор».
Донор – не посада і не професія. Це той, хто з доброї волі дає свою кров людям, які цього потребують.
Ні один з видів сучасної допомоги не потребує такого ступеня підтримки населення, як застосування крові або її лікувальних препаратів, яке засновано на донорстві і повністю від нього залежить. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно кожна вісімдесята людина планети потребує лікування з допомогою переливання крові, її компонентів чи препаратів. В даний час і в майбутньому життя і здоров’я людей в багатьох випадках будуть залежити не тільки від майстерності лікаря і піклування медичного персоналу, але і від переливання поки що незамінимих «живих ліків» – крові, а отже і від донора.
Донорська кров використовується в боротьбі з головними хворобами тисячоліття – злоякісними новоутвореннями і серцево-судинними захворюваннями. Досягнення хірургії в лікуванні різних форм раку, а також вроджених і набутих вад серця в багатьох випадках пов’язані з розвитком переливання крові. Донорська кров робить можливими хірургічні операції на відкритому серці з застосовуванням апаратів штучного кровообігу. Значення переливання крові та її компонентів сьогодні важко переоцінити . В акушерській практиці, при травмах, оперативних втручаннях, опіках, захворюваннях крові та інших патологіях незамінимими ліками є кров та її складники.
Завідувач донорського відділу Наталя Петрівна Скочиляс