Організація донорства під час карантину.

 

Під час карантину донорів крові стає все менше. Хтось не може доїхати до Центру служби крові у зв’язку з припиненням руху транспорту і заборони пересувань, хтось просто боїться. Кров та її компоненти необхідні під час операцій  пологів та постраждалих від нещасних випадків. Сьогодні ще запаси є, але за час карантину крові стрімко зменшується. Відсутність незалежної комунікації щодо питань донорства крові, страх мати контакт з іншими людьми, які перебуватимуть у закладі переливання крові для виконання донорської функції призвели до критичного зниження  обсягів заготівлі крові та її компонентів і виснаження запасів заготовлених компонентів крові. Крім того через паніку та численні фейки люди бояться інфікуватися чи інфікувати інших.

У Центрі служби крові з метою недопущення і поширення захворювань, спричиненим вірусом COVID-19 введено карантинні заходи в усіх підрозділах закладу. Медичний персонал дотримується гігієнічної безпеки, щоб запобігти поширенню всіх інфекцій. Безпека донорства є приорітетом. Робота закладу організована з дотриманням чисельності і безпечного інтервалу прийому донорів, а сам організований загальний простір для донорів так, щоб відстань між ними та персоналом становила 1,5-2м.

Організоване трьохразове вологе прибирання приміщень, дезінфікування поручнів, дверних ручок та інших найбільш забруднених поверхонь. Регулярно провітрюється приміщення. Медичний персонал дотримується процедур прибирання та дезінфекції робочого місця.

Щоб захистити донорів від інфікування COVID-19:

  • Дезінфікується донорське крісло після кожного донора.

  • Вимірюється температура кожної людини, що приходить в Центр крові, включно з медперсоналом.

  • Обмежений доступ до Центру крові до 10 осіб.

  • Не приймаються донори, які мають симптоми застуди.

  • Донори миють руки та використовують деззасоби до і після здавання крові.

Донори дотримуються дистанції 1,5-2м щодо інших людей